Novinky

Top 10 nejhravějších psů na světě

 

1. Border kolie - Tato rasa se vyznačuje neuvěřitelným dušením výkonem a energií. Vynikají ve výcviku a jsou to obratní a rychlí psi, kteří vynikají ve většině hrách, ale zejména při sportu zvaném agility.

2. Labradorský retrívr - Labradoři jsou známí svou přátelskostí a nadšením. Jejich hravost se projevuje v nekonečném množství her, které s nimi může majitel hrát. Jsou to oddaní společníci a často je můžeme vidět jako asistenční psy. 

3. Jack russel teriér - Malý psíci plní energie jsou známí svou hravostí. I zde můžeme říci, že jejich hravost je spojena s jejich inteligencí, a jsou tak všestrannými společníky pro různé aktivity. 

4. Australský ovčák - Tito chlupáči vynikají ve výcviku a jsou nadšení do všech možných sportů. Jejich povaha vyžaduje velké zaměstnání a to nejen fyzické, ale i psychické. Tito ovčáci jsou pak nejšťastnější, když mohou dělat to, co je pro ně přirozené, jako např. pasení ovcí. 

5. Šeltie - I přes svou malou velikost vynikají hravostí a inteligencí. Milují interaktivní hry a jsou schopní se naučit spoustu triků. Tyto triky je možné pak využít ve sportu zvaném dogdancing. 

6. Pudl - Tito elegantní psi nevynikají pouze vzhledem, ale také hravostí. Pudlové jsou známí svou schopností učit se nové triky a ochotou zapojit se do různých her.

7. Kokršpaněl - S jejich radostným temperamentem a věčně šťastným výrazem jsou kokršpanělové mistři ve hře s míčky a hračkami. Jsou to skvělí společníci kteří milují plavání a aktivní hry. 

8. Bígl - Bíglové jsou známí svou zvědavostí a touhou po dobrodružství. Jejich silnou stránkou je stopování a sledování pachů, což je skvělý způsob jak stimulovat jejich hlavu. K tomuto využití může být vhodný sport nazývaný nosework. 

9. Dalmatin - Tito psíci jsou plní energie a nadšení, Dalmatín se skvěle hodí pro různé hry a sporty, jako je běhání, které udržuje jejich hravost na vrcholu.

10. Sibiřský husky - Psi s krásnou srstí a živým temperamentem jsou známí také svou hravostí. Milují běh zejména v tahu, což jim umožňuje vyjádřit svůj původ, sílu a hravost zároveň. 

 

Závěrem chceme říct, že všichni pejsci jsou hraví, a energičtí, pokud se jim věnujete. Jestli jste vašeho miláčka v seznamu nenašli, nezoufejte, je to jen statistika a každý jedinec je jiný a každý z nás má doma toho NEJ pejska a má pravdu. 
Také si dovolujeme připomenout, že ani s hraním se to nemá přehánět, a je potřeba naučit pejska odpočívat. Současně existují i hry, které mohou spíš pejskovi uškodit nebo ho i zranit. Příkladem je aportování tenisáku, ale o tom snad někdy jindy. 

Pac. 

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem